Witaj w serwisie Zapytaj o Przeprowadzkę!

Tutaj dowiesz się, jak zorganizować cały proces przeprowadzki mieszkania albo biura. Doradzimy, jakie firmy wybrać, na co zwracać uwagę i zachować spokój, gdy coś idzie nie po myśli.

A jeśli szukasz sprawdzonej firmy przeprowadzkowej, zajrzyj na Fortis.

Przeprowadzka a wypadki.

0 głosów
Witam,

Jakie Państwa zdaniem mogą wystąpić wypadki podczas realizacji przeprowadzki.

Proszę dzielić się sowimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam

Piotr Lisowski
pytanie zadane 15 września 2013 przez użytkownika niezalogowany

3 odpowiedzi

0 głosów

Przeprowadzka bez wątpienia to czas w którym może wydarzyć się na prawdę wiele. Wszystko jest spowodowane koniecznością wykonania dużej ilości dość skomplikowanych czynności w krótkim okresie czasu.

Wypadki podczas przeprowadzki można podzielić na 3 grupy:

-do pierwszej grupy zaliczają się wypadki mogące wystąpić podczas transportu. Są to zazwyczaj standardowe kolizje drogowe. Powody tych wypadków mogą być różne. Czasem jest to złe zabezpieczenie transportowanego towaru (przykład ten widać na załączonym obrazku - towar może przesunąć się na przyczepce, wypaść i uderzyć w inny pojazd lub co gorsza w człowieka). Czasem jest to zmęczenie związane z koniecznością wykonania wielu skomplikowanych czynności w krótkim okresie czasu, czasem brawura, a czasem przeładowanie samochodu dostawczego (przeładowany samochód ma o wiele dłuższą drogę hamowania, oraz inaczej zachowuje się na drodze)

Przeprowadzka a wypadki

-do drugiej grupy wypadków podczas przeprowadzki możemy zaliczyć wypadki związane z nieodpowiednim zapakowaniem transportowanych przedmiotów. Podczas przeprowadzki nie warto oszczędzać na foli bąbelkowej oraz papierach pakowych, lepiej wszystko starannie poowijać.

-do trzeciej grupy wypadków należą wypadki związane z nieodpowiednim przenoszeniem przedmiotów. Należy pamiętać że do noszenia ciężkich mebli potrzebna nam jest nie tylko pomoc co najmniej kilku osób, lecz również specjalistyczne narzędzia (pasy do noszenia mebli). Ponadto warto nie nosić dużych ciężarów na ugiętym kręgosłupie ponieważ wywołuje to gwarantowaną kontuję.

Zachęcam również do przeczytania artykułu dostępnego na stronie – http://www.fortis-przeprowadzki.pl/wypadki-przy-przeprowadzkach.html -  w którym szczegółowo zostały opisane możliwości wypadków podczas przeprowadzki.

odpowiedź 15 września 2013 przez użytkownika fortis (2,190)
0 głosów
Witam,

Ja podczas przeprowadzki strasznie nadwyrężyłem sobie kręgosłup, ponieważ podnosiłem dość duże ciężary na ugiętym kręgosłupie, a ponadto przed przeprowadzką nie wyposażyłem się w specjalistyczne pasy.

Dziś jeśli miałbym realizować taką usługę wynajął bym profesjonalistów (co prawda trzeba zapłacić kilkaset złotych lecz zdrowie jest chyba dużo ważniejsze).

Pozdrawiam

Andrzej
odpowiedź 15 września 2013 przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
Wszystko też zależy od firmy , którą wynajmiemy. Nie zawsze ekipa do przenoszenia wie jak się do tego zabrać. Przeprowadzki dziś próbują wykonywać wszyscy. Patrzmy kogo zatrudniamy. Najlepiej profesjonalną firmę przeprowadzkową, ponieważ firmy transportowe zazwyczaj nie mają doświadczenia w tego typu realizacjach.
odpowiedź 15 stycznia 2014 przez użytkownika sidor (220)
edycja 18 marca 2014 przez użytkownika fortis
...