Witaj w serwisie Zapytaj o Przeprowadzkę!

Tutaj dowiesz się, jak zorganizować cały proces przeprowadzki mieszkania albo biura. Doradzimy, jakie firmy wybrać, na co zwracać uwagę i zachować spokój, gdy coś idzie nie po myśli.

A jeśli szukasz sprawdzonej firmy przeprowadzkowej, zajrzyj na Fortis.

Pakowanie rzeczy przy przeprowadzce - jak się za to zabrać.

+1 głos
Witam, w najbliższym czasie planuję zabrać się za przygotowania do przeprowadzki mieszkania. W pierwszej kolejności chciałbym spakować wszystkie swoje rzeczy.

Niestety jestem tzw. przeprowadzkowym amatorem (przeprowadzam się pierwszy raz w życiu), więc nie mam bladego pojęcia ani w co się spakować, ani jak się zabrać za proces pakowania podczas przeprowadzki.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki :-)
pytanie zadane 31 sierpnia 2013 przez użytkownika niezalogowany
otagowane ponownie 31 sierpnia 2013

3 odpowiedzi

0 głosów

Pakując rzeczy przy przeprowadzce musimy w pierwszej kolejności zapewnić sobie niezbędną ilość materiałów do pakowania. Chodzi tu przede wszystkim o kartony (najlepiej dwóch rozmiarów – mniejsze zostaną wykorzystane do spakowania cięższych przedmiotów (np. książek), zaś większe można wykorzystać do spakowania lżejszych rzeczy (np. pościeli).

Dokonując zakupu pudeł warto kierować się zasadą im więcej tym lepiej, nie ma bowiem nic gorszego niż uświadomienie sobie na parę chwil przed terminem przeprowadzki, że materiałów do pakowania jest za mało.

Więcej porad opisujących jak pakować rzeczy przy przeprowadzce można znaleźć w poradniku przeprowadzkowym firmy Fortis, dostępnym pod linkiem: http://www.fortis-przeprowadzki.pl/pakowanie-podczas-przeprowadzki.html.

odpowiedź 31 sierpnia 2013 przez użytkownika fortis (2,190)
0 głosów
Ja osobiście mogę doradzić, że nie warto oszczędzać i kupować używanych pudeł na skupach makulatury. Osobiście raz próbowałem w ten sposób się przeprowadzić i niestety przysporzyło mi to wiele problemów. Lepiej zainwestować w nowe kartony do przeprowadzki.
odpowiedź 9 września 2013 przez użytkownika niezalogowany
edycja 9 września 2013 przez użytkownika fortis
0 głosów
Ja nie polecam odzyskanych kartonów, jeśli firma przeprowadzkowa oferuje nam tego typu roziwązanie np. zapakowanie przedmiotów w kartony odzyskane po bananach, to świadczy że nie jest to profesjonalne przedsiębiorstwo i nie warto robić z nim interesów.
odpowiedź 15 stycznia 2014 przez użytkownika sidor (220)
edycja 18 marca 2014 przez użytkownika fortis
...